Spisovatel Petr Březina

Někdo moudrý kdysi řekl: „Řekni mi, co čteš a já ti odpovím na to, kdo jsi.“ V mém případě platí: Přečtěte si, co jsem napsal za pohádky a pochopíte, jaký svět bych si přál pro naše děti.

Dovolte, abych se Vám představil a přivítal Vás na svých stránkách.

Jmenuji se Petr Březina a narodil jsem se na březích řeky Vltavy na ostrově Štvanice v naší matičce Praze. Celý život si rád hraji s písmeny a českým jazykem. Mluvené slovo mě provází od dětství, kdy jsem jako člen Dismanova dětského rozhlasového souboru šířil svůj hlas ve společnosti velikánů české kultury po rozhlasových vlnách. Po celé řadě napsaných básniček, povídek a jedné divadelní hře jsem našel uplatnění v psaní pohádek pro děti.

Do dnešního dne jsem vydal šest knih a napsal více jak čtyřicet pohádek a pohádkových básniček. Český rozhlas natočil výběr z mé prvotiny Pohádky zpod Vidoule, slavnostní křest knížky Pohádky z Řeporyjí pak proběhl za účasti České televize. Dvě z mých pohádek se dočkaly i divadelního zpracování.

Mou velkou radostí je také práce s dětmi ze základních škol. Při projektech spolku Čtení děti změní, z.s., vymýšlíme originální čtenářské aktivity, kreslíme spolu obrázky do mých pohádek a zažíváme opravdová literární dobrodružství.

Ať je váš život každý den alespoň chvilku jako v pohádce!

spisovatel Petr Březina

© Petr Březina 2022